[RELACJA] „Z pola na stół” – V Piknik Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Ostrów Wielkopolski – 22.06.2026

Opublikowano 24 czerwca 2026, 06:20

W ostatnią niedzielę w Muzeum w Lewkowie Zespole Pałacowo-Parkowym gościliśmy Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski. Koła wzięły udział w piknikowych zmaganiach kulinarnych, w kilku kategoriach takich jak wypieku chleba, gotowaniu zupy warzywnej, obieraniu ziemniaków na wagę, czy malowaniu obrazów w plenerze. Jury konkursowe oceniało ogólną prezentację i budowę stoisk. Za każdą z konkurencji przyznawano punkty, które zsumowane decydowały o wygranej.

Do lareatów edycji 2026 zaliczamy wg. miejsc:
1. KGW Słaborowice:
2. KGW Lewkowiec:
3. KGW Borowiec.

Tegoroczna edycja pt. „Z pola na stół” poświęcona była zwróceniu uwagi na trudności związane z produkcją żywności, czy krótkie łańcuchy dostaw. W pikniku wzięło 25 kół z całej Gminy Ostrów Wielkopolski. Wydarzenie zostało uświetnione koncertem ostrowskiego Big Bandu, prezentującego utwory Zbigniewa Wodeckiego, natomiast Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała stoiska warsztatowe, a UKS Arkady Raszków bieg na orientację w terenie. Całość wydarzeń dnia ze sceny poprowadził Jarosław Mikołajczyk.

Za organizacje wydarzenia odpowiadał GOK Wysocko Wielkie, Stowarzyszenie Qltura21 oraz Urząd Gminy Ostrów Wielkopolskich.

Gospodarzem Muzeum zostało po raz kolejny, co sprawiło nam wielką przyjemność 🙂

Artykuł opracowano na podstawie informacji z portalu Gminy Ostrów Wielkopolski.
Zdjęcia pochodzą z portalu Gminy Ostrów Wielkopolski (zdjęcia zamieszczono dzięki uprzejmości Gminy Ostrów Wielkopolski).