Anna Maria Jopek i Robert Kubiszyn w Lewkowie!

Opublikowano 8 listopada 2023, 08:42

BRAK BILETÓW

Anna Maria Jopek w duecie z wirtuozem gitary basowej Robertem Kubiszynem tworzą narrację skrajnych muzycznych doświadczeń. Z jednej strony bardzo intymnego spotkania z muzyką, z drugiej energetycznego i przestrzennego grania bez ograniczeń. Zapraszamy na wyjątkowy koncert w Dawnej Wozowni pałacu naszego Muzeum, który odbędzie się 19.11.2023 roku.

🎙 Anna Maria Jopek – wokal

Jako dziecko solistów zespołu Mazowsze dorastała w świecie sztuki. Jej artystyczny i zarazem ludowy charakter odcisnął znaczące piętno na wrażliwości artystycznej wokalistki. W tej estetyce w znacznym zakresie porusza się do dziś.

Stylistyczne ramy działalności AMJ tworzą trzy obszary muzycznych doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina) i miłość do jazzu.

Te trzy płaszczyzny występujące w twórczości Jopek w różnych proporcjach, utrzymują jej twórczość w szerokim spektrum stylistycznym

🎼 Robert Kubiszyn – kontrabas, gitary basowe

Jeden z najbardziej wszechstronnych i wziętych kontrabasistów oraz gitarzystów basowych tej części Europy. Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator nagrań.

Jego wieloletnia współpraca z Anną Marią Jopek (od 2002 roku) zaowocowała nagraniem jedenastu albumów oraz koncertami na najważniejszych scenach świata z największymi artystami sceny improwizowanej, takimi jak: Pat Metheny, Makoto Ozone, Gonzalo Rubalcaba, Branford Marsalis, Gil Goldstein, Mino Cinelu, Dhafer Youseff, Richard Bona.

🎙🎙🎙 Koncerty z serii Z Muzyką w Lewkowie to projekt Stowarzyszenia Strefa Kultury i Muzeum w Lewkowie Zespołu Pałacowo-Parkowego.