Anna Maria Jopek ponownie w Lewkowie!

Opublikowano 23 lutego 2024, 10:28

Po niezapomnianym, zeszłorocznym koncercie, Anna Maria Jopek powraca do Lewkowa w towarzystwie Piotra Wojtasika i jego kwintetu, składającego się z wybitnych muzyków jazzowych.

Anna Maria Jopek – głos
Piotr Wojtasik – trąbka
Marcin Kaletka – saksofon
Michał Tokaj – fortepian
Adam Kowalewski – kontrabas
Kazimierz Jonkisz – perkusja

Współpraca Anny Marii Jopek oraz Piotra Wojtasika rozpoczęła się w 2019 roku podczas wspólnego koncertu w ramach Wodecki Twist Festival w Krakowie. Piotr Wojtasik, na zaproszenie Kasi Wodeckiej-Stubbs, stworzył aranże do piosenek Zbyszka Wodeckiego. W 2020 roku Anna Maria Jopek zaprosiła Piotra Wojtasika do projektu „Przestworza”, nad którym Piotr objął kierownictwo muzyczne. Ta niezwykła muzyczna współpraca nadal trwa i ciągle się rozwija. Tym razem Anna Maria Jopek będzie gościem specjalnym Piotra Wojtasika.

Na scenie, oprócz liderów, pojawią się znakomici polscy jazzmani tworzący skład zespołu Piotr Wojtasik Quintet: Marcin Kaletka (saksofon), Michał Tokaj (fortepian), Adam Kowalewski (kontrabas) oraz legendarny perkusista – Kazimierz Jonkisz. Podczas koncertu usłyszymy dwie piosenki Zbigniewa Wodeckiego w niezwykłych aranżacjach Piotra Wojtasika, utwory z płyty „To Whom it May Concern” w zupełnie nowej odsłonie, utwór z programu „Przestworza”, a także kilka muzycznych niespodzianek. Anna Maria Jopek i Piotr Wojtasik zaproszą nas w niezwykłą jazzową podróż.

Bilety można zakupić tutaj

MUZEUM W LEWKOWIE NIE SPRZEDAJE BILETÓW!

..Z muzyką w Lewkowie" 19.04.2024 Piątek, godz. 19:00 Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie
Stara Wozownia
Piotr Wojtasik