Najlepsze fotografie uliczne znów w Lewkowie

Opublikowano 6 marca 2024, 12:04

Muzeum w Lewkowie, Muzeum Częstochowskie oraz Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie zapraszają na wystawę pokonkursową 5 edycji konkursu fotograficznego Fujifilm Moment Street Photo Awards.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 15 marca 2024r. o godzinie 18.00 w budynku Dawnej Wozowni w Muzeum w Lewkowie-Zespół Pałacowo-Parkowy. Jest to międzynarodowy, otwarty konkurs fotograficzny znany pod polskim tytułem “Uliczny moment”, sponsorowany przez Fujifilm,

Na pokonkursowej wystawie jest 55 zdjęć 50 fotografów z całego świata. Celem konkursu jest promocja i wspieranie fotografów działających w gatunku “street photo”. Zaproszenie do udziału kierowane jest do wszystkich fotografujących bez wyjątku – robiących zdjęcia zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko – na całym świecie. Co istotne, nie ma znaczenia czym robią oni swoje zdjęcia – lustrzanką, bezlusterkowcem, analogiem czy smartfonem.

W ciągu czterech lat na konkurs fotografii ulicznej Fujifilm Moment Street Photo Awards przesłano 10 000 zdjęć. Laureatami do tej pory zostali znakomici “streetowcy” z Włoch, Polski, Niemiec, Iranu, Stanów Zjednoczonych i Tajlandii.

Wystawa w Lewkowie będzie czynna do 15 kwietnia 2024r.

Plakat Fujifilm Moment Street 2023 Photo Awards Międzynarodowdy konkurs fotografii ulicznej
Muzeum w Lewkowie Zespół-Pałacowo Parkowy oraz Muzeum Częstochowskie zapraszają na wernisaż wystawy 15 marca, godz. 18:00 w budynku Dawnej Wozowni. Wystawa jest dostępna od 15 marca do 15 kwietnia 2024 r.