Duet Kameralny R2 czyli V Edycja z Muzyką w Lewkowie

Opublikowano 13 października 2023, 07:20

Perły muzyki saksofonowej w wykonaniu duetu kameralnego
ROBERT MATUSZEWSKI & ROBERT ADAMCZAK
29.10.2023r., sala balowa pałacu w Lewkowie

W programie utwory: G. Gershwina, A. Piazzoli, E. Morricone, P. Iturralde

🛑BILETY: https://biletserwis.pl/e/z-muzyka-w-lewkowie/

🎷Robert Matuszewski – saksofony
Muzyk, pedagog muzyczny, dyrektor szkoły muzycznej, dyrygent big bandu.
Robert Matuszewski jest inicjatorem Ogólnopolskich Warsztatów Klarnetowo -Saksofonowych, które ze względu na wysoki poziom merytoryczny i bogatą ofertę koncertową są cenioną w polskim środowisku artystycznym imprezą.

Od ponad 20 lat prowadzi Big Band Powiatu Ostrowskiego którego jest twórcą i liderem. Orkiestra zajmuje czołowe miejsce wśród polskich big bandów czego dowiodła zdobywając trzykrotnie Grand Prix Ogólnopolskiego Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu.

Zespół pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego wystąpił z czołowymi artystami polskiej sceny jazzowej, jak: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Henryk Miśkiewicz, Grzegorz Nagórski, Robert Majewski, Ewa Uryga, Zbigniew Wodecki, Uros Peric i wielu innych.
Ukończył PSM I i II st. w Ostrowie Wielkopolskim w klasie saksofonu Piotra Lewka w 1994 r. Kolejnym etapem edukacyjnym była Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył w 1999 r. w klasie saksofonu prof. Mieczysława Stachury.

Brał udział w licznych projektach solowych oraz kameralnych. Wykonywał partie solowe w Filharmonii Jeleniogórskiej, Opolskiej, Wrocławskiej, Kaliskiej.

Od 2008 roku współpracuje z akordeonistą Piotrem Słocińskim tworząc duet „Saxodeon”, z którym to wystąpił na kilku edycjach Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie, Europejskiego Forum Saksofonowego we Wrocławiu.

Zespół zagrał wiele koncertów w Polsce zbierając bardzo pozytywne recenzje.

🎹Robert Adamczak – fortepian
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Mistrzowskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Koncertuje solowo i w zespołach kameralnych w kraju i za granicą (m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny, Izrael, Cypr, Francja, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Włochy).

Robert Adamczak wykonuje utwory z rożnych epok; od baroku po współczesność. Nagrał płyty CD m.in. zawierającą utwory fortepianowe nieznanego kompozytora polskiego, żyjącego w XIX wieku – Alfonsa Szczerbińskiego.

Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu), doktor habilitowany sztuki muzycznej, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa-Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Za działalność i osiągnięcia artystyczne oraz twórczy wkład w rozwój kultury polskiej został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej (2014). Otrzymał Nagrodę Rektora UAM w Poznaniu (2017, 2020) oraz Nagrodę Starosty Ostrowskiego (2010, 2017).

Koncerty z serii Z Muzyką w Lewkowie to projekt Stowarzyszenia Strefa Kultury realizowany przy wsparciu Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Ostrów Wielkopolski – Miasto z sercem.

Plakat przedstawia zdjęcie Roberta Matuszewskiego trzymającebo saksofon przed fortepianem oraz Roberta Adamczaka. U góry logo przedstawiającą kolumnę w stylu jońskim z kolorową pięciolinią robiącą za ozdoby kolumny, na pięciolini klucz wiolinowy, obok napis Z MUZYKĄ W LEWKOWIE. Obok tego znajduje się logo strefa kultury. Na zdjęciu białę napisy: Perły muzyki saksofonicznej. Duet kameralny R2 Robert Matuszewski Saksofony, Robert Adamczak Fortepian w programie m.in. G. Gershwin A. Piazzolla E. Morricone, P.Iturralde 29.10.2023 Niedziela godz.17:00 Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie Sala Balowa.
Popniżen ja białym tle loga:
Muzeum w Lewkowie zespół Pałacowo-Parkowy, Wielkopolska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Ostrów Wielkopolski, Sprzedaż biletów biletserwis.pl