Ogólnopolski plener malarski w Lewkowie

Opublikowano 28 czerwca 2023, 05:37

Siedmioro artystów z całego regionu, sześć dni twórczej pracy, różne plenery w 6-hektarowym parku, kilkanaście prac – tak w liczbach wygląda pokłosie pleneru malarskiego pod tytułem “Wszystko ma w sobie piękno”, którego wernisaż odbył się w niedzielę przed dużą oranżerią w Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy. Artyści zjechali do Lewkowa w poniedziałek 19 czerwca. Był to pierwszy ogólnopolski plener po zakończeniu remontu obiektu w październiku 2022r.

Pałac Rodziny Lipskich w Lewkowie oraz otaczający go 6-hetarowy park z malowniczymi stawami i bogatym drzewostanem, zróżnicowanym kolorystycznie, wydaje się być scenerią idealną do organizowania wszelkiego typu działań artystycznych. Plenery malarskie, plenery fotograficzne, działania rzeźbiarskie czy teatralne doskonale wpisują się w charakter tego miejsca.

W plenerze malarskim uczestniczyli Mirosław Bąkowski, Krzysztof Cepa, Jan Pływacz, Krzysztof Ryfa, Teresa Tomys, Violetta Tarka i TSET. Na wernisaż przybyli inni artyści, a także okoliczni mieszkańcy. Część obrazów będzie można nadal podziwiać w pałacowej kawiarence w podziemiach pałacu.

rhdr