Tata i córka zagrali Chopina

Opublikowano 21 czerwca 2023, 11:23

za: kurierostrowski.pl

W pięknych, klimatycznych wnętrzach Pałacu Lipskich w Lewkowie odbył się koncert zorganizowany przez Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Ostrowie w ramach 170. Wtorku Chopinowskiego.

Przed publicznością wystąpili niespełna 11-letnia Aleksandra Kryjom i jej ojciec Łukasz Kryjom. Koncert rozpoczął się utworem z repertuaru Williama Gillocka, a później zabrzmiały kompozycje Fryderyka Chopina. Koncert prowadził Andrzej Leraczyk, który który przybliżył historię pałacu.

Za czasów minionych sala, w której się znajdujemy była Salą Balową. Ale właściciele mówili, że to Sala Muzyczna. Zgadzamy się ze śp. Wojciechem Lipskim i uczestniczymy dziś w Pałacowych Muzycznych Spotkaniach – powiedział Andrzej Leraczyk.

Aleksandra Kryjom jest uczennicą IV klasy Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie. Jej najważniejsze osiągnięcia to II miejsce w XII Międzyszkolnym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Kościanie (2021) oraz wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młodzi wirtuozi” w Zamościu (2023). Łukasz Kryjom jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu, laureatem wielu konkursów.

Fot. Koło TFC Ostrów https://kurierostrowski.pl/2023/06/20/tata-i-corka-zagrali-chopina/