Park w Lewkowie okiem Artura Homana

Opublikowano 23 kwietnia 2024, 06:45

Nasze muzeum rozpoczyna współpracę z Arturem Homanem – filmowcem, leśnikiem i fotografem.

Artur Homan kiedyś chciał filmować lwy i żyrafy, jednak, gdy przekonał się jak fascynująca jest nasza przyroda, chęć przybliżenia jej innym całkowicie go pochłonęła.

Ukończył Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Zwykle pracuje w ducie ze swą żoną Saturniną. Są autorami znanego, nagradzanego i pięknego filmu pt.  “Rytmów Natury w Dolinie Baryczy” oraz “Krainy 1000 bocianów”. Ostatni film ostrowianina “Stawy Milickie – Kraina Niezwykłości” także pokazała telewizja publiczna.

Przyrodnicze materiały filmowe Homanów są wykorzystywane m.in przez BBC, Animal Planet, Plimsoll Productions, RTVE, Swiss National Radio and Television i inne duże stacje.

Premiera filmu datowana jest na drugą połowę 2025 roku.

W 2024r. ukaże się drukowany przewodnik po parku – to efekt prac innego przyrodnika – Pawła Dolaty, który, od roku organizuje comiesięczne spacery przyrodnicze po parku Lipskich. Ich efektem będzie przewodnik kieszonkowy z mapą i fotografiami.

Dzięcioł czarny czyści dziuplę przed nowym sezonem lęgowym
Zdjęcie: Artur Homan