Piękno, które ginie czyli nowa wystawa plenerowa.

Opublikowano 26 marca 2024, 08:50

Dawne gościńce, dwory, pałace, dworce, pięknie zdobione budynki z całej Południowej Wielkopolski można oglądać na otwartej 24 marca 2024r. wystawie fotograficznej, plenerowej. Wystawa to zdjęcia robione głownie w latach 80 przez ostrowskiego artystę Krzysztofa Derę.

Na wystawie można oglądać 38 zdjęć m.in. dawnego dworu w Szkudli, kuźni w Kurowie, drewnianego młyna w Sławinie, ceglanego budynku gorzelni w Wysocku, spichlerza w Lewkowie czy remizy strażackiej w Brzezinach. Obrazy pokazują miejsca, których już nie ma, lub które są dziś w stanie dużej ruiny.

Wystawa znajduje się na terenie parku, na tyłach pałacu – od strony kawiarenki. Będzie można ją oglądać do końca września 2024r.

Zdjęcie przedstawia ludzi oglądających wystawę plenerową ustawioną na tyłach pałacu w lewkowie