Piękno, które ginie. Południowa Wielkopolska.

Opublikowano 19 marca 2024, 10:33

Kolejna niezwykle ciekawa wystawa – plenerowa – zagości w Parku. To “Piękno, które ginie. Południowa Wielkopolska” autorstwa niestrudzonego fotografa, dokumentalisty, konesera miejscowych zanikających zabytków Krzysztofa Dery. Na wystawie zobaczymy 38 zdjęć ginących obiektów z Południowej Wielkopolski.

Pan Krzysztof od lat 60 jeździe rowerem po całej okolicy i fotografuje dawne dwory, spichlerze, budynki, kapliczki. Na jego zdjęciach widać piękno, którego już nie ma, albo jest w ruinie.

Oficjalne otwarcie wystawy z autorem zdjęć – niedziela 24 marca 2024r. godz. 15.00.

Plakat przedstawia zdjęcie niesitniejącego już lewkowskiego spichlerza. Na górze czarny napis: wystawa fotograficzna "Piękno, które ginie. Południowa Wielkopolska". Krzysztof Dera wystawa plenerowa w parku Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy 24.03.2024 - 30.09.2024