Wyjątkowy koncert w Pałacu

Opublikowano 25 sierpnia 2023, 09:04
Dziewczyna o długich, ciemnych, pofalowannych włosach, ubrana w czarną suknię z białymi kwiatami oraz biało-czarnym naszyjnikiem trzyma w ramionach skrzypce.

Towarzystwo im. Fryderyka Chopina i Muzeum w Lewkowie organizują w naszym Muzeum wyjątkowy koncert.

We wtorek 5 września 2023r. o godzinie 16.00 w Sali Balowej Pałacu Lipskich odbędzie się koncert skrzypcowy Gabrieli Balcerek pt. “Muzyka i młodość”, na fortepianie zagra Łukasz Kryjom. Słowo wstępne wygłosi Witold Pelka.

Bilety – wejściówki 20 złotych, płatne w dniu koncertu.

Gabriela Balcerek ukończyła z wyróżnieniem POSM II stopnia w Poznaniu. W listopadzie 2022 r. została przyjęta do najbardziej prestiżowego konserwatorium muzycznego na świecie – Royal College of Music, gdzie będzie kształcić się w klasie prof. Alexandra Gilmana.

Na egzaminie wstępnym zagrała Koncert D-dur P. Czajkowskiego oraz Introdukcje i Tarantelle Pablo de Sarasate. Następnie została poproszona (tylko 4 osoby) o ponowne wykonanie tych utworów przed Komisją Stypendialną. Komisja doceniła jej umiejętności i orzekła, że może otrzymać od Royal College stypendium w wysokości 2/3 kwoty czesnego tj. 18 tys. GBP. na każdy rok studiów (4 lata).

Tak znaczne wsparcie to także znak ze strony uczelni, że chciałoby mieć ją w gronie swoich studentów. Mimo to brakująca kwota czesnego to 9,3 tys. GBP. Pieniądze z koncertu będą przekazane młodej artystce.