Kolejne eksponaty trafiają do Pałacu

Opublikowano 28 sierpnia 2023, 07:19

Kolejne dary trafiły do naszego muzeum. Tym razem Państwo Violetta i Zbigniew Ast, którzy od lat dzielą swe życie między Polskę a Austrię, przekazali dla Muzeum pamiątki rodzinne.

Dla wyeksponowania zastawy porcelanowej idealnym miejscem będzie pokój kredensowy w Pałacu Lipskich, lampa trafi z kolei do przyszłego pokoju Ambasadora Lipskiego na piętrze.

Bardzo dziękujemy ♥️ I oczywiście zachęcamy do przekazywania pamiątek do Muzeum.

Przypominamy również, że nie tak dawno do naszych zbiorów trafił piękny obraz przedstawiający sianokosy podarowany nam przez księdza kanonika Romana Krzyżaniaka, proboszcza parafii w Bralinie. Już niedługo będzie można go podziwiać w Małej Galerii Sztuki znajdującej się przy Salonie Egipskim.