Spotkanie z Wiesławem Ochmanem

Opublikowano 30 sierpnia 2023, 07:39

W niedzielę 10 września 2023r. o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie z tenorem Wiesławem Ochmanem. Spotkanie, podczas którego artysta opowie o swojej karierze i pasji do malowania, będzie jednocześnie zwieńczeniem trwającej w Lewkowie wystawy czasowej pt. Malowany świat Wiesława Ochmana. Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w kasie muzeum.

Spotkanie z artystą poprowadzi Oskar Świtała – pasjonat i promotor sztuki, impresario Mistrza Wiesława Ochmana, dyr. art. Festiwalu Wiesława Ochmana, organizator wydarzeń artystycznych, konferansjer, dziennikarz kulturalny, założyciel Galerii Sympatyków Sztuki, były artysta baletu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Rozmowę ubarwią wizualizacje multimedialne, ukazujące całe spektrum życia i kariery Wiesława Ochmana. Pochodzą zarówno z archiwum prywatnego Mistrza, jak i z archiwów najważniejszych teatrów operowych świata.

Wiesław Ochman opowie o swoim życiu, karierze, pasji do malowania, ale też do kolekcjonowania dzieł sztuki. Artysta oprowadzi po wystawie, co więcej aż 15 obrazów przeznaczył do sprzedaży. Obrazy można oglądać od wtorku do niedzieli w budynku Dawnej Wozowni.

WIESŁAW OCHMAN to światowej sławy tenor, malarz, kolekcjoner, poliglota i filantrop. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Bolkowie.  Jak możemy przeczytać w wywiadach malarstwo pasjonowało go od dzieciństwa.

Czas trwania wystawy: 8 sierpnia 2023 – 10 września 2023r.
Miejsce: Dawna Wozownia Muzeum w Lewkowie
Ceny biletów:
20 złotych – normalny,
15 złotych – ulgowy,
50 złotych – bilet rodziny (2 dorosłych i maksymalnie 4 dzieci)

Plakat promujący spotkanie z Wiesławem Ochmanem. Czarno białe zdjęcie artysty po lewej stronie, na górze żółte tło z czarnym napisem Malowany Świat Wiesława Ochmana. Po prawej stronie od zdjęcia czarne tło z białym napisem umieszczonym pionowo - spotkanie z artystą. Poniżej żłóty napis (poziomy) 19 września 2023 r. godz. 16:00 Muzeum w Lewkowie (budynek dawnej wozowni) prowadzący Oskar Świtała (imię i nazwisko prowadzącego zaakcentowane białym kolorem). Poniżej białe logo muzeum na czarnym tle.