Gala wręczenia dofinansowania w Lewkowie.

Opublikowano 1 lipca 2024, 10:10

Dwa sołectwa gminy Ostrów Wielkopolski: Chruszczyny i Czekanów, otrzymały dofinansowanie z finansowanego przez Województwo Wielkopolskie z programu Pięknieje Wielkopolska Wieś.

Wielkopolska Odnowa Wsi to program, który pobudza aktywność sołectw. W ramach tego programu funkcjonuje kilka programów, z których najpopularniejszy jest program Pięknieje Wielkopolska Wieś. Właśnie została rozstrzygnięta 14. edycja projektu, w której dofinansowano w Wielkopolsce 192 zadania.

W całym regionie kwota dofinansowania wyniosła ponad 11 milionów 300 tys. zł. W powiecie ostrowskim zrealizowano 8 projektów na kwotę ponad 450 tys. zł Te środki trafiają do gmin: Ostrów Wielkopolski, Odolanów, Przygodzice, Sieroszewice, Nowe Skalmierzyce i Sośnie.

Samorząd wielkopolski reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który podkreślał specjalne przeznaczenie programu Pięknieje Wielkopolska Wieś.

– Ten konkurs cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zostało złożonych ok. 280 wniosków, z czego 192 otrzymało dofinansowanie. Zależy nam na tym, żeby to mieszkańcy danych miejscowości przygotowywali strategię rozwoju danych miejscowości, żeby to oni decydowali co chcą zmienić w swojej miejscowości. Aktywność mieszkańców pod tym względem jest bardzo duża – mówił w Lewkowie Krzysztof Grabowski.

W Gmina Ostrów Wielkopolski pieniądze trafiły do dwóch sołectw. W Chruszczynach za 70 tys. zł zagospodarowany zostanie teren przy sali wiejskiej, a w Czekanowie taka sama kwota zostanie wydana na budowę placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej.

Uroczystość podpisania umów pomiędzy samorządem wielkopolskim i gminami które otrzymały dofinansowanie miała miejsce w Sali Dawnej Wozowni.

Zdjęcia: Jarosław Wardawy