Kolędy w opracowaniu Nowowiejskiego nagrane w Pałacu

Opublikowano 9 stycznia 2024, 11:13

28 i 29 grudnia 2023r. w Sali Balowej naszego muzeum zostało zrealizowane nagranie płyty z kolędami w opracowaniu Feliksa Nowowiejskiego. W nagraniu brała udział Daria Stachowicz – sopranistka, która pochodzi właśnie z Lewkowa, a obecnie koncertuje i prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauczania śpiewu oraz Robert Adamczak – pianista, nauczyciel w ostrowskiej Szkole Muzycznej oraz Profesor UAM w Kaliszu.

Płyta ukaże się na przełomie września i października 2024r.  Obok tych znanych nam wszystkim kolęd, znajdzie się na niej też kilka mniej znanych, przepięknych, koncertowych kolęd tego kompozytora. Jest ona realizowana w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego, które zostało przyznane Darii Stachowicz. Projekt wspiera również Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz firma CamDivision.

Daria Stachowicz jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W sezonie 2015/16 śpiewała w Chórze Narodowego Forum Muzyki. Jako jedna z czterech reprezentantów z Polski zakwalifikowała się i wzięła udział w 35. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hansa Gabora Belvedere w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki, który odbył się w czerwcu 2016 roku. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymała Laur Kultury 2017 starosty ostrowskiego. Jej drugą pasją jest taniec, szczególnie salsa i bachata. Uwielbia sport, zwłaszcza gimnastykę i pływanie. Mogłaby wydać wszystkie swoje oszczędności na podróże. Bardzo lubi eksperymenty kulinarne.

Zdjęcie przedstawia sopranistkę Darię Stachowicz oraz siedzącego przy fortepianie Roberta Adamczaka podczas nagrywania płyty.