Warsztaty zdobienia pisanek od 6 do 31 marca

Opublikowano 26 lutego 2023, 01:26

Łowickie wykonane z wycinanek, kurpiowskie zrobione m.in. z sitowia, ale także ryflowane. Kilkadziesiąt rodzajów pisanek wykonuje ostrowianka Maria Biela, nazywana Panią Pisanką.

Pisanki jej autorstwa to przewodnik po kulturze ludowej Polski.
Kolekcja p. Marii liczy 163 pisanki, a wśród nich są opolskie, łowickie, kurpiowskie, huculskie, łemkowskie, kaszubskie, a także współczesne wykonane w technice de coupage.

Dzieła Pani Marii są prezentowane w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu i Muzeum Pisanki w Ciechanowcu.

Tym bardziej cieszymy się, że możemy już dziś Państwa poinformować, że Pani Maria Biela będzie prowadzić warsztaty malowania i zdobienia pisanek w Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy od 6 do 31 marca 2023r. Grupy warsztatowe nie mogą być bardziej liczne niż 20 osób.

Zachęcamy do śledzenia wpisów odnośnie warsztatów i zapisywanie się na info@muzeumwlewkowie.pl.