Wystawa Fujifilm Moment Street Photo w Lewkowie

Opublikowano 17 kwietnia 2023, 08:46

Muzeum w Lewkowie i Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie zapraszają na wystawę pokonkursową 4 edycji konkursu fotograficznego Fujifilm Moment Street Photo Awards.

Wernisaż wystawy odbył się 10 marca o godzinie 18.00 w budynku Dawnej Wozowni w Muzeum w Lewkowie. Na pokonkursowej ekspozycji zobaczyć można 55 zdjęć wykonanych przez 50 autorów z Polski, Turcji, Francji, Sri Lanki, Ukrainy, Włoch, Chile, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Tajlandii, Malezji, Australii, Wietnamu, Norwegii, Kazachstanu i Filipin. Wśród prezentowanych prac laureatów i finalistów jest fotografia ostrowianina Janusza Jurka.

Międzynarodowy konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards powstał w celu promocji oraz wspierania fotografów działających w gatunku fotografii ulicznej, będącej subiektywnym zapisem niepozowanych, przypadkowych zdarzeń, mających miejsce w przestrzeni miejskiej. Konkurs jest adresowany do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko. Tymczasem poprzednia wystawa w Lewkowie, na której prezentowano kolaże Wisławy Szymborskiej, okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dopisali odwiedzający, zarówno indywidualni, jak i zorganizowane grupy szkolne. Wystawa trwała 55 dni (od 4 stycznia do 28 lutego) i w tym czasie zobaczyło ją aż 4451 osób. Przy tej okazji ponad tysiąc uczniów, głównie z młodszych klas szkół podstawowych, wzięło udział w organizowanych w Lewkowie warsztatach plastycznych tworzenia kolaży. Wystawa otwierała wielkopolski Rok Noblistki.